Słownictwo przydatne do opisu obrazu

Pobierz

Najczęściej opisujemy człowieka lub postać z literatury.. czekając w kolejce.Słownictwo przydatne do opisu obrazu malarz, twórca, artysta, portrecista temat: pejzaż, portret, martwa natura, scena batalistyczna, scena rodzajowa kolorystyka: barwy ciepłe, barwy zimne, jednobarwny, wielokolorowy, czerwony (malinowy, purpurowy, wiśniowy, różowy, bordowy), pomarańczowy (marchewkowy, rudy,5.. wg Szymanskasp66.. · Opis postaci to wypowiedź ustna lub pisemna, w której przedstawiamy wygląd danej osoby.. Inne elementy, którymi można urozmaicić opis, to np.: Wiek.SŁOWNICTWO DO ROZPRAWKI *Formułowanie wstępu: Interesuje mnie problem.. ; Warto rozważyć następujący problem.. ; Od dawna nurtował mnie problem.sposób prezentowania się (np. styl wypowiadania się, poruszania).. na spacerze z psem.. in der linken oberen Ecke - w lewym górnym rogu.. Dobra ocena i pochwała wobec klasy impulsem do dalszej pracy na innych lekcjach.. Przydatne wskazówki znajdziecie na tej stronie.. Ukazanie naszego stosunku do tego bohatera: co lubimy w osobie, czego nie akceptujemy lub byśmy nieco zmienili w wyglądzie, ubiorze.. Natomiast Present Continuous jest nam potrzebny do opisania czynności wykonywanych na przedstawionym obrazku.. • ból: dotkliwy, nieznośny, przejmujący.coś ścisnęło mnie za gardło; wzruszenie odebrało mi głos; nogi zrobiły się jak w waty; nogi ugięły się pode mną; ze wstydu chciałem zapaść się pod ziemię; poczułem skrzydła u ramion; czułem się jak w siódmym niebie; ogarnął mnie głuchy żal; usychałem z żalu/ z tęsknoty; z trudem powstrzymywałem łzy napływające mi do oczu; płakałem bezgłośnie; łzy spływały mi po policzku; poczułem jak zwilgotniały mi oczy; z piersi wyrwał się gwałtowny szloch .Opis obrazu (elementy) Sortowanie według grup..

Słownictwo w opisie obrazu.

Obraz przedstawia.. Na pierwszym planie.. Wskaż autora i tytuł dzieła.. W opisie obrazka istotne są 3 elementy: kto/co jest na zdjęciu, gdzie się znajduje, co robi.. Oprócz kilku wyjątkowych zasad, na które możesz (ale nie musisz!). Słownictwo i zwroty przydatne do opisu obrazka po angielsku: wydrukuj w pdf.. Skupiamy się zwłaszcza na tym, co jest dla tej osoby charakterystyczne, co ją wyróżnia spośród innych.. On siedzi na balkonie.. Poniżej., powyżej., na lewo/prawo od.. Na horyzoncie.. (o pejzażu) Dominują barwy jasne/ciemne.. rozpocznij naukę.. Zapoznajmy się więc ze słownictwem i zwrotami, które zdecydowanie ułatwią opisywanie obrazka po angielsku.Na pierwszym/na drugim planie, na eksponowanym miejscu, w centrum obrazu, na centralnym miejscu, przy, obok, koło, nieopodal, w pobliżu, niedaleko, opodal, bliżej, nieco bliżej, blisko, tuż za, dalej, nieco dalej, w głębi, z tyłu, w tle, z przodu, w rogu, na górze, na dole, naprzeciwko, po przeciwnej stronie, na wprost, po drugiej stronie, z boku, z prawej/z lewej strony, po obu stronach, nad, ponad, poniżej, pod, pod spodem, w środku, pośrodkuSłownictwo potrzebne do opisu - słowa , których musisz używać w tej formie wypowiedzi..

Schemat opisu obrazu.

Określ technikę malarską.SŁOWNICTWO NAZYWAJĄCE UCZUCIA.. Dbaj o poprawność językową.. Słownictwo przydatne do opisu: słownictwo urozmaicające składnię wypowiedzi: • radość: (szczera, dziecinna); wesołość , rozbawienie.. Przydatne słownictwo, na przykład: We wstępie podaj najważniej- wstęp:.Słownictwo do opisu obrazka.. ściągnij mp3.. Napisz, kiedy obraz został namalowany i gdzie się obecnie znajduje.. Jest to zdjęcie/portret/malowidło przedstawiające ….Present Simple używamy do powiedzenia co widzimy na obrazku.. Klasa 2 Klasa 3 Hiszpański descripción pelo opis wyglądu.. Wyobraź sobie, że przez telefon opowiadasz koledze o tym, co widzisz, a on próbuje to odwzorować - musi więc mieć podane odpowiednio dokładne informacje.. in der linken unteren Ecke - w lewym dolnym rogu.1.. Najpierw zbierasz słownictwo, a potem - powoli budujesz logiczne i gramatycznie poprawne zdania.. Przykładowe zdania: In the left upper corner I can see a painting - w lewym, górnym rogu widzę obrazOpis postaci - wskazówki..

KSU do opisu dzieła sztuki.

Schemat opisu dzieła sztuki Wstęp Kto jest autorem obrazu/rzeźby .OPIS Opis to forma wypowiedzi, której głównym celem jest oddziaływanie na wyobraźnię odbiorcy.. Wypowiedź układasz tak, aby miała związek z tematem.. ilustracji zaprezentowano ….. natknąć się w życiu, tworzenie liczb będzie opierało się na poniższych podstawach.Sformułowania potrzebne do opisu obrazu: Przed nami.. Jej zdjęcie (ksero) wklej do zeszytu.. W lewym/prawym górnym/dolnym rogu.. Podczas opisywania kompozycji stosuj zwroty typu:Sformułowania potrzebne do opisu obrazu: Przed nami.. Potrzebne słownictwo znajdziecie tutaj.. Centralnie.. Centralnie.. Słownik - Niezbędnik: Słownictwo potrzebne do opisu postaci, bohatera.. Zapisanie zadania.. Idealne dla słuchowców - zamień swoje słówka w audiokurs i ucz się: podczas jazdy autobusem czy samochodem.. · Zanim przystąpisz do opisywania, wybierz postać .W poszukiwaniu ukrytych znaczeń.. • smutek: cichy, bezbrzeżny, głęboki, nieznośny; melancholia, przygnębienie, zasmucenie, żal, rozpacz: beznadziejna, nieopisana; chandra, depresja.. Opis osoby Porządkowanie.Opis obrazu jest przedstawianiem świata widzianego przez artystę.. Opisujesz co widzisz na obrazie, a na końcu twoje zdanie.Opisy z pewnością przydadzą się na maturze.. Dominują w nim epitety i porównania, które wpływają na jego plastyczność..

Najczęściej opisuje się dzieła malarskie.

W lewym/prawym górnym/dolnym rogu.. Zanim zabierzemy się za pisanie, warto poczytać o tym, jak redagować opis obrazu.. Umiejętność dokonania rekapitulacji zajęćOpis powinien być jak najbardziej obiektywny, rzetelny.. Opis ma zazwyczaj charakter statyczny.. Pamiętaj o trzech zasadniczych częściach opisu: prezentacja przedmiotu (nazwa, przeznaczenie, usytuowanie); opis cech przedmiotu (wielkość, kolor, kształt itp.); ocena (krótka ocena przedmiotu, wyrażenie zdania na jego temat).To jest ogólny opis, po tym opisie przechodzimy do szczegółowego opisu obrazka.. Obraz namalowano w kolorach pastelowych/delikatnych/przejrzystych.picture ….. zakupy i usługi angielski matura ustna angielski zwroty miesiące po angielsku podstawowe zwroty po angielsku slang angielski angielski biznesowy zwroty napastnik w futbolu 1000 słów angielski przymiotniki po angielsku szlifuj swój angielski w załączeniu przesyłam po angielsku matura ustna angielski opis .Opis obrazka po angielsku - wzór nr 1.. W opisie obrazu ważne jest stosowanie odpowiedniego słownictwa.. Zadaniem autora opisu jest więc zarówno opisanie jego elementów, czyli zaprezentowania.. Szkoła mówienia i pisania OPIS DZIEŁA SZTUKI to wypowiedź, której celem jest.. Obraz przedstawia.. Na pierwszym planie.. 0 47 fiszek agatakisiel3.. Poniżej., powyżej., na lewo/prawo od.. Na horyzoncie.. (o pejzażu) Dominują barwy jasne/ciemne.. Na zdjęciu widzę chłopaka.. Opis obrazu powinien zawierać następujące elementy: - wstęp.. Sprawdź, czy masz wszystkie elementy.. Wykorzystujemy w tym celu zarówno słówka związane z położeniem jak i te związane z lokalizacją (czyli część obrazka).. Klasa 4 Klasa 5 Klasa 6 Polski charakterystyka Frazeologizmy Opis postaci.. Zakładam, że na..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt