Etapy planowania produkcji w zakładach gastronomicznych typu zamkniętego

Pobierz

Schematy organizacyjne dotyczące personelu.. Sprawdź jak kupić taniej Żywienie i usługi gastronomiczne cz. X Planowanie żywienia i produkcji gastronomicznejAfryki oraz nieliczne: w Chinach, Brazylii, Bangladeszu, Turcji i USA [1, 3, 5, 6, 19, 23, 33, 42].. Jest jedną z podstawowych funkcji zarządzania przedsiębiorstwem, którą można zdefiniować, jako projektowanie przyszłości, czyli .Formy organizacyjne placówek gastronomicznych zamkniętych: − stołówki (prowadzą produkcję własną), − bufety (korzystają z półproduktów, wyrobów innych firm, prowadzą ograniczoną własną produkcję np. kanapki).. .SPIS TREŚCI 1.. Planowanie żywienia różnych grup turystycznych.. Ma on również poszerzyć kompetencje zawodowe osób odpowiedzialnych za planowanie i organizację .Kup już od 23,92 zł.. O firmie; Pomoc; Kontakt; Regulamin; Sposoby, koszty i terminy dostawy Etapy planowania produkcji w zakładach gastronomicznych typu zamkniętego: answer choices.. W magazynach należy codziennie kontrolować i dokumentować:Ważnym elementem działalności zakładu gastronomicznego oprócz efektywnego plano- wania i kontrolowania procesu produkcji jest także opracowywanie jadłospisów oraz nowo- czesnych kart menu zgodnie z wymaganiami konsumentów i możliwościami technologicz- nymi danej placówki.9.2.. Projekt i realizacja: Szymon Konkol.. W Europie, w tym również w Polsce, gastronomia uliczna staje się coraz bardziej popularna [22, 25, 31]..

Planowanie produkcji w zakładach gastronomicznych typu zamkniętego 3.6.

Planowanie produkcji iw zakładach gastronomicznych typu zamkniętego.Ten podręcznik pomoże Ci przyswoić wiedzę na temat organizacji i prowadzenia działalności żywieniowej w zakładach gastronomicznych typu zamkniętego.. Stanisława Staszica w Wysokiem MazowieckiemOrganizacja żywienia w zakładach gastronomicznych typu otwartego.. Najczęściej realizowane usługi to usługi żywieniowe.Zakłady typu zamkniętego prowadzą sprzedaż tzw. posiłków abonamentowych.. Zniżki w sklepach internetowych nawet do 70% taniej!. Czynniki planowania produkcji w gastronomii zamkniętej i jego etapy Planowanie produkcji w lokalach gastronomicznych jest ważną czynnością i wymaga dużej staranności zarówna ze strony pracowników zajmujących się tym, jak również ze strony bezpośrednich wykonawców.. 13 from Centrum Dydaktyki Cyfrowej.. Układanie jadłospisu dekadowego - w zależności od rodzaju placówki układa się jeden jadłospis lub wiele wariantów uwzględniających różne rodzaje diet; największa różnorodność jadłospisu występuje w szpitalu Etapy planowania produkcji w zakładach typu zamkniętego Etap 2.sposób wykonania ćwiczenia aby wykonać ćwiczenie powinieneś: 1) przeczytać z poradnika dla ucznia i literatury cały zakres materiału nauczania dotyczący zakładów gastronomicznych typu zamkniętego, 2) uporządkować materiał, dzieląc go na spójne fragmenty, zgodnie z własnymi skojarzeniami, 3) przedstawić graficznie omawiany temat, 4) zaprezentować …Poświęcono wiele uwagi czynnikom determinującym sposób planowania produkcji, zasadom i etapom planowania, wyjaśniono schematy blokowe wykorzystywane podczas produkcji potraw, zwrócono uwagę na róż- nice w planowaniu produkcji potraw i napojów dla różnych grup konsumentów i różnych rodzajów usług.Podstawowym celem planowania jest spełnienie wymagań klienta w związku ze złożonym przez niego zamówieniem przy jednoczesnym racjonlanym wykorzystaniu zdolności produkcyjnych i minimalizacji zapasów..

Planowanie produkcji gastronomicznej 9.3.

Kontrola procesów produkcji potraw i napojów 4.1.Play this game to review Other.. facebook twitter google+ Whatsapp; Szymon Konkol Nowszy post Starszy post Strona główna.. Zobacz inne Podręczniki szkolne.. Zadania podstawowe zakładów gastronomicznych zarówno typu zamkniętego jak i otwartego to: produkcja potraw, sprzedaż potraw i towarów handlowych, wyrobów cukierniczych i usługa (umożliwienie spożycia na miejscu).•planuje produkcję w zakładach gastronomicznych typu zamkniętego •opracowuje zakres obowiązków pracowników zakładu gastronomicznego Celujący Uczeń: • projektuje produkcję w zakładach gastronomicznych w zależności od różnych czynników • proponuje przydział obowiązków pracownikom zakładu gastronomicznegoPlanowanie produkcji potraw i napojów w zależności od rodzaju usług 3.5.1.. W punktach gastronomii ulicznej odbywa się zazwyczaj sprzedaż gotowych wy-robów lub żywność jest wytwarzana w obecności konsumenta.Zespół Szkół Zawodowych im.. Rozliczenie kosztów usług gastronomicznych 11.1 ezpieczeństwo i organizacja pracy w zakładzie gastronomicznymPodręcznik Żywienie i usługi gastronomiczne cz. X Planowanie żywienia i produkcji gastronomicznej ma pomóc zarówno uczniom, jak i słuchaczom kursów kwalifikacyjnych w przygotowaniu się do egzaminu zawodowego z kwalifikacji TG.16 "Organizacja żywienia i usług gastronomicznych"..

Planowanie i promocja usług gastronomicznych 10.2.

Produkcja i ekspedycja posiłkówQ.. Pobieranie, zab ezpieczanie i przechowywanie próbek kontrolnych żywności 1.1 Akty prawne związane z pobieraniem, zabezpieczaniem i przechowywaniem .Celem podstawowym działalności placówek typu otwartego jest świadczenie usług żywieniowych dla ludności.. Organizacja bankietów.. W zakładach zamkniętych istnieje, również możliwość wykupienia bonu na jednorazowy posiłek.w wyniku realizacji programu jednostki modułowej uczeń powinien umieć: określić zakres działalności zakładów gastronomicznych typu zamkniętego, określić wymagania żywieniowe dla rożnych grup ludności, zaplanować żywienie określonych grup ludności, opracować jadłospisy dzienne i dekadowe, dokonać zamiany produktów spożywczych w grupie i między …ZAKŁADY GASTRONOMICZNE SIECI OTWARTEJ I ZAMKNIĘTEJ Działalność podstawowa obejmuje: • produkcję obiadów składających się z kilku zestawów do wyboru, • żywienie dietetyczne obejmujące kilka diet, • posiłki regeneracyjne dla pracowników, • wyżywienie całodzienne np. w hotelach robotniczych.Etapy planowania produkcji w zakładach typu zamkniętego Etap 3..

Obliczanie zapotrzebowania surowcowego i cen gastronomicznych 10.1.

Sporządzenie zapotrzebowania żywnościowego - dla jednej wersji jadłospisu sporządzenie zapotrzebowania jest proste, jednak w przypadku kilku lub kilkunastu diet zapotrzebowanie na poszczególne produkty zależy od rodzaju diety.. Obsługiwanie gości i czynniki na nie wpływające 10.3.. Polega to na wcześniejszym wykupieniu abonamentu na posiłki (np. na cały miesiąc), co ułatwia zaplanowanie produkcji..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt