Ciekawe lekcje z ortografii

Pobierz

Powitanie: "Pytaki" Każdy uczestnik zajęć losuje zdanie do dokończenia; wszystkie zdania dotyczą pozytywów, które miały miejsce w ostatnim czasie.. Quiz z działu ortografia czeka na Ciebie!ORTOGRAFIA i język polski online, nauka pisania na klawiaturze, nauka czytania i poprawnego pisania, szkoła podstawowa.. Gdybyście się zastanawiali, jak wyglądają zajęcia dla dyslektyków, dziś mam dla Was odpowiedź.. Wszystkie poziomy (od początkującego do zaawansowanego).. wg Agnieszkowapocz.Słownik ortograficzny jest podstawową pomocą naukową stosowaną w nauczaniu ortografii.. Wychodzimy z ławek podczas lekcji 2.. Uzupełnij: "U" piszemy w cząstkach .. III.. .Ortograficzne zagadki - załącznik nr 2 (każdy losuje jedną zagadkę, odczytuje ją głośno i za udzielenie poprawnej odpowiedzi uzyskuje cukierka).. Najpierw jednak zobacz, przyglądnij się naszej metodzie całkowicie za darmo.. Może się okazać, że Twoje dziecko polubi ortografię :) Jeśli jednak chcesz mieć gotowe rozwiązanie, to zapraszam do skorzystania z kursu online.. Telefon to atrybut (prawie) każdego ucznia.. Biernik - kogo?. 6.Pan Tadeusz - cykl lekcji na padlecie, Pan Tadeusz - obyczaje szlacheckie - lekcja poświęcona obyczajom szlachty polskiej ukazanym na kartach epopei.. Domino ze sklepu Educarium - wyrazy z luką w środku, łączymy z daną literą.. Sprawdzam!. wg Chaciak6..

Na tym kursie uczę się ortografii metodą hakową.

4.Imie żeńskie na "u" składające się z trzech liter.. Krótkie dyktando z U i Ó - tekst:Quizy ortografia - sprawdź największą bazę quizów o tematyce ortografia.. czemu?. Ćwiczenia w wyszukiwaniu w słowniku .Pisownia "ó i "u" - J.polski - dopasuj wyrazy do części mowy - Zasady pisowni wyrazów z Ó - Pisownia wyrazów z "rz".. - Znajdź słowo z trudnością ortograficzną .. Nauczanie Języka Polskiego Jako Obcego Klasa 4 Ortografia Polski.. 1-sza darmowa lekcja.. Następnie odczytują głośno zasady zawarte w podręczniku.. Czy znam synonimy?. Skuteczność.. - urwis, ósemka, chińczyk, hiena, żaba, rzodkiewka.. ćwiczenia językowe różne.. Fakt- znam wiele aplikacji, ale n. Zapraszam na lekcje pokazową z ortografii na platformę,Kreatywna lekcja polskiego, czyli rap w szkole Jak nauczyć się przypadków?. Sprawdzam obecność.. Reduta Ordona - prezentacja zawiera treść utworu oraz jego opracowanieTeleturniej na lekcji języka polskiego już wkrótce, czyli inspirujące powtórzenie wiadomości GRAMATYKA 1. .. Bardzo ciekawa lekcja, przepełniona wiedzą, dużo przydatnych wskazówek i rad dotyczących napisania rozprawki itp. Natalia, 4 miesiące temu.. Wyszukiwanie nowych wyrazówProponujemy ćwiczenia ortograficzne online i do wydruku, wierszyki ortograficzne wykorzystujące metody mnemotechniczne, zagadki, szyfry i uzupełnianki ortograficzne oraz wiele innych różnorodnych ćwiczeń i zabaw..

W taki sposób pracujemy nad opanowaniem ortografii.

Materiały bardzo kolorowe.. W roli głównej: jajko i kura .Stworzony algorytm wykrywa: - błędy ortograficzne, np.: Gatunek średniego ptaka wędrownego z rodziny kukułkowatych to grzegrzułka; - błędy interpunkcyjne, np.: Wczoraj byliśmy na spotkaniu podczas, którego spotkaliśmy wielu ciekawych ludzi; - błędy dotyczące pisowni małą i wielką literą, np.:Krótkie dyktando z U i Ó. Zapisuje temat lekcji na tablicy.. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. wg Chmielakantek.. Zasady pisowni wyrazów z "ó" i "u" na podstawie "Ortograffiti" Połącz w pary.. Rolą nauczyciela jest zapoznanie uczniów z zasadą korzystania ze .. związanych z tematem lekcji.. Klasa 4 Klasa 5 korekcyjno - kompensacyjne Ortografia Polski.. Wiele problemów sprawia także dzieciom nauka pisowni wyrazów z U i Ó.. Polega na nauce z pomocą bohaterów: U-Urwis, Ó-Ósemka, Ż-Żabka, RZ-RZodkiewka, H-Hiena, CH-CHińczyk.. Metoda haków ortograficznych to sprawdzona: 1.. Według J.Malendowicz podstawowym celem nauczania ortografii jest wytworzenie u uczniów nawyku ortograficznego pisania, które powinno stać się czynnością automatyczną..

Postacie, które uczą ortografii, są bardzo bliskie dzieciom.

Wieszam na tablicy rysunki zwierząt i pytam się uczniów o to, jaki związek mają obrazki, które powiesiłam z ortografią - bo właśnie ortografią zajmiemy się na tej lekcji.. sprytna otogra.. 5.Ćwiczenia z ortografii dostępne po rejestracji na stronie: Facebooku: Europejski Instytut Szkoleniowy.Witam się z uczniami.. ZAPAMIĘTAJ!Niżej znajduje się kilka propozycji ćwiczeń ortograficznych do wykorzystania w pracy z dzieckiem.. językowe łamanie głowy.. Malowanie może urozmaicić naukę języka polskiego 3.. 2.DOMINO ORTOGRAFICZNE Domino ortograficzne możemy zrobić samodzielnie lub kupić gotowe w sklepie.. PisuPisu.pl - GRY edukacyjne dla dzieci, ortografia online, czytanki, trening umysłuPrzedwakacyjna lekcja języka polskiego- ortografia w chmurach wyrazowych.. Część z nich da się zapamiętać, ponieważ jest wymienna, ale niestety nie wszystkie mają logiczne wytłumaczenie i jasne zasady.. Wyszukiwanie w słowniku wyrazów związanych z określoną reguła ortograficzną, np. "h", 'rz".. Dopełniacz -kogo?. SuperKid.pl : TYSIĄCE materiałów edukacyjnych.. Proszę kilku uczniów o podpisanie rysunków.. Do tego kursu dołączone są książeczki z zadaniami.Zastosowanie na lekcji komputera, kolorowych słowników, to angażuje nawet tych najsłabszych uczniów.. Odgadnięte wyrazy zawierają "u".. Przed zastosowaniem gier i zabaw należy zapoznać jednostki z zagadnieniami teoretycznymi (zasadami pisowni)..

Nauczycielka ortografia.dziecko ortografii doskonale przy tym się bawiąc.

Klasa 4 Ortografia Polski.. PIOSENKĄ!. 5.ćwiczenia językowe, ortograficzne i inne na motywach bajek.. ZERO irytujących treści i reklam.. Warto więc z niego korzystać na lekcji wszystkich przedmiotów.. Domino wyraz z luką - literaPoniżej znajdziecie kilka pomysłów jak przeprowadzić lekcję z uczniem, by wyrobić w nim tzw. czujność ortograficzną, czyli umiejętność dostrzeżenia i wykorzystania danej zasady ortograficznej.. BEZPIECZNA NAUKA i ZABAWA w jednym :)Klasa 4 Klasa 5 Ortografia Polski.. Warto przeczytać opracowania: Pan Tadeusz jako studium polskości , oraz Pan Tadeusz jako epopeja narodowa.. KL 4 M CH przypadki Połącz w pary.. 1.Gdy jesteś radosny to masz na twarzy.. 2.Biedny człowiek inaczej.. ó zasady Sortowanie według grup.. czego?. Niektóre z nich można potraktować jako inspirację do ułożenia własnych zadań do nauki reguł ortograficznych i zasad pisown Ćwiczenie ortograficzne 1.Od kilku tygodni rozwiązuję lekcje z EIS (kurs ortograficzny "Ortografia inaczej").. Atrakcyjność.. Na rynku mamy parę do wyboru: Drewniane domino z Buu straszne zabawki - wyrazy z luką w środku.. Rozwiąż krzyżówkę.. dla rodzica: SPOKÓJ I WYGODA.. Celownik -komu?. Uczniowie przypominają jakie reguły ortograficzne pamiętają z klasy czwartej.. Mianownik, dopełniacz… Kreatywna lekcja polskiego, czyli rap w szkole W czwartej klasie nadchodzi ten wiekopomny moment, że trzeba nauczyć się przypadków: Mianownik - kto?. dla dziecka: RADOŚĆ z własnych osiągnięć.. Dlatego sporo takich wyrazów trzeba po prostu zapamiętać..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt