Kamienie na szaniec'' - sprawdzian z lektury

Pobierz

Pytania: 1.Wymień trzy akcje Małego Sabotażu, w których wsławił się Alek.. Test składa się z 12 pytań.. wg Agatajudkowiak.. wg Zakrzewska.. Podany fragment książki Kamienie na szaniec ma charakter A B , ponieważ autor posłużył się C D .. 1) Na kanwie czyich wspomnień Aleksander Kamiński oparł "Kamienie na szaniec"?. (0-1) Uzupełnij zdanie.. Autor przybliża losy młodzieży polskiej w okupowanej Warszawie podczas II wojny światowej.. Z jakiego utworu Aleksander Kamiński zaczerpnął tytuł?. Jakiego przedmiotu uczył Zeus?. Opis testu.. Ta stara wiedźma cię nie zaskoczy!. Sprawdź, czy zdołasz odpowiedzieć na te 12 pytań!. odpowiedź: Akcja "Kamieni na szaniec" rozpoczyna się w czerwcu 1939 roku, a kończy się w sierpniu 1943 roku.Aleksander Kamiński, "Kamienie na szaniec" - test z lektury na poziomie trudnym.. Odpowiedz poprawna: b) - czytaj wyjasnienie.. 3.Co to były Szare Szeregi, oraz Wawer?. Pseudonim taki zyskał po akcji związanej z pomnikiem Korpernika polegającej na zdjęciu z postumentu tablicy z niemieckimi napisami.Aleksander Kamiński "Kamienie na szaniec" - sprawdzian z treści.. Czy dobrze zapamiętałeś perypetie Rudego, Alka i Zośki?. W jakich latach rozgrywa się akcja "Kamieni na szaniec"?. Kamienie na szaniec Test.. Sprawdź się!. Rozwiąż nasz test wiedzy z lektury i przekonaj się, czy dobrze zapamiętałeś losy Alka, Rudego i Zośki..

W klimacie której lektury jest Twój styl?

Test z lektur ze szkół podstawowych i ponadpods.. Przypominasz bardziej Stanisława Wokulskiego cz. a) Tadeusza Zawadzkiego b) Aleksego Dawidowskiego c) Jana Bytnara d) Leszka Domańskiego 2) Czas wydarzeń utworu "Kamienie na szaniec": a) 1939 b) lata c) lata 3) Miejsce akcji utworu: a) Kraków b) Gdańsk c .Test wiedzy z lektury - "Kamienie na szaniec" | sameQuizy .. .ORTOGRAFIA i język polski online, nauka pisania na klawiaturze, nauka czytania i poprawnego pisania, szkoła podstawowa.. Wzorowany na sprawdzianie, który sama pisałam w szkole.Wszystkie materiały edukacyjne zostały zaktualizowane na nowy rok szkolny 2021/2022 zgodnie z Reformą.. 2010-01-14 19:12:03 Opisz akcję pod arsenałem z lektury ,, Kamienie na Szaniec "?. Ze świata jakiej lektury szkolnej pochodzi Twoj.. Masz świetny pomysł na quiz?. 2.Kiedy rozgrywa się akcja utworu?. pytanie 1 z 15. a) "Pan Tadeusz" Adama Mickiewicza.książki Jeden trudny rok, Leszek Domański (Zeus z Kamieni na szaniec) i inni.. Zofia Nałkowska; Aleksander Kamiński; Juliusz Słowacki; Sprawdź się w poniższych tematach: Biblia - co wiesz na jej temat?. < test > 2010-03-22 13:16:34; Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec" - zadania 2010-05-06 23:04:04; Pytania z lektury Kamienie na szaniec 2010-04-20 23:09:33; Dlacego aleksander dał tytuł swojej książce kamienie na szaniec .Quiz wiedzy z lektury "Kamienie na szaniec"..

Kto jest autorem lektury "Kamienie na szaniec"?

Rozwiąż następujące skróty: AK - Armia Krajowa GS -Grupy Szturmowa 3. Podaj rok rozpoczęcia i zakończenia akcji w "Kamieniach na szaniec".. 2010-03-25 18:04:55 Aleksander Kamiński " Kamienie na szaniec " - test ze znajomości lektury 2009-12-10 22:33:20Kamienie na szaniec - - Test.. c) portret pokolenia urodzonego około 1920 roku.. Dla zrujnowania Warszawy (dla stutysięcznych rzesz ciągle głodującej ludności, otrzymującej na .Pytania z kartkówki z lektury "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Witaj na stronie Quizz.pl.. Stanisław Broniewski, drugi po Marciniaku naczelnik tajnego harcerstwa, w swej relacji o Szarych Szeregach, zatytułowanej Całym życiem pisze, ze wśród młodzieży szaroszeregowej początkowo najpopularniejsza była książka Aleksandra Kamińskiego KLASA 8: "Kamienie na szaniec" - test 1 graj dalej lub zamknijKtóry z chłopców początkowo nie umiał pływać?. (0-1) Przeczytaj poniższy fragment.Test z "Kamienie Na Szaniec ".. Inne materiały z książek po Reformie będą wprowadzane na bieżąco.. d) opowieść o przemianach wewnętrznych towarzyszących dojrzewaniu.. Kamienie na szaniec - podstawowe terminy Anagram.. Kamienie na szaniec Odkryj karty..

Test z lektury szkolnej Kamienie na szaniec - test znajomości lektury.

U góry znajdziesz quiz Kamienie na szaniec 1.Kamienie na szaniec - przetestuj swoją wiedzę.. 1) "Rudy" to pseudonim: a) Tadeusza Zawadzkiego b) Jana Bytnara c) Aleksandra Dawidowskiego d) Jana Rodowicza 2) Konspiracyjna organizacja harcerska miała kryptonim: a) szare oddziały b) szare grupy c) szare drużyny d) szare szeregi 3) "Kamienie na szaniec" mają cechy: a) legendy b) mitu c) harcerskiej gawędy .Sprawdzian z lektury "Kamienie na szaniec" "KAMIENIE NA SZANIEC" - ZADANIE KLASOWE Imię i nazwisko.. "W drugim roku okupacji uruchomili hitlerowcy w Warszawie szereg sklepów wędliniarskich, sprzedających wędliny tylko Niemcom.. Rozwiąż test!Kamienie na szaniec to: a) opowieść o kształtowaniu się nowych cech charakteru.. 6.Kto był informatorem w sprawie odbicia Rudego?. Ten test może Ci pomóc.. Kamienie na szaniec Test.przygotuj się na test z lektury "Kamienie na szaniec" A. Kamińskiego.. Zaznacz dobre odpowiedzi.. Narysuj znak Polski Walczącej 4.TEST SPRAWDZAJĄCY ZNAJOMOŚĆ TREŚCI LEKTURY ALEKSANDER KAMIŃSKI, KAMIENIE NA SZANIEC KOD UCZNIA: (KLASA I NUMER Z DZIENNIKA) W każdym zadaniu zaznacz poprawną odpowiedź.. "Kamienie na szaniec" - test sprawdzający twoje wiadmości.. Nasza baza sprawdzianów to rozwiązanie wspierające naukę uczniów podczas przygotowania do sprawdzianu .Plik TEST ZNAJOMOŚCI Kamieni na szaniec.doc na koncie użytkownika gabiszogun • folder Testy ze znajomości lektur • Data dodania: 10 wrz 2012 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Pisałeś/aś sprawdzian z lektury " Kamienie na szaniec" ?.

!Masz niedługo sprawdzian ze znajomości lektury "Kamienie Na Szaniec"?

Do podanych pseudonimów dopisz prawdziwe imiona i nazwiska: ZOŚKA - Tadeusz Zawadzki ALEK - Aleksy Dawidowski RUDY - Jan Bytnar 2.. Sprawdź czy znasz podstawowe informacje o lekturze "Kamienie na szaniec" Aleksandra Kamińskiego.. odpowiedź: Początkowo pływać nie umiał Rudy.. Pytania testowe mają za zadanie sprawdzian Twojej wiedzy z określonej dziedziny, albo po prostu trochę rozrywki przy wypełnianiu ankiety online.Upewnij się, czy nie ma odpowiedzi na Twój problem na stronach Pomocy oraz w naszym Forum.W takim przypadku prosimy o kontakt z nami » Więcej o 4free.PL 4free.PL jest pierwszym i największym w polskim internecie serwisem z darmowymi komponentami dla WebMastera - dowiedz się więcej »A.Kamiński Kamienie na Szaniec test - pomocy 2010-09-29 19:59:43; sprawdzian z lektury,, Kamienie na szaniec"?. 7.Gdzie przesłuchiwano .OPOP- Strona 7 z 18Zadanie 6. b) wszystkie odpowiedzi są poprawne.. Przez ile dni Pan Bóg stwarzał świat?. Dodaj quiz.. Rudy, Alek i Zośka ukończyli tę samą szkołę - Gimnazjum i Liceum A. im.. Tagi #kamienienaszaniec #aleksanderkaminski #lektury Inne tryby testu.Test z lektury "Kamienie na szaniec" (Aleksander Kamiński).. Jana Zamoyskiego.Kamienie na szaniec - Test.. Rozwiązanie.. Rozwiąż test.. Władysława IV.. 5.Podaj prawdziwe imiona i nazwiska trójki bohaterów.. 4.Gdzie i jak zginął Zośka?. Jak nazywa się pierwsza księga Starego Testamentu?. "Kamienie na szaniec" to lektura czytana obowiązkowo przez wszystkich Polaków.. Sprawdź, ile pamiętasz z "Kamieni na szaniec"..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt