Czy warto kochać pomimo cierpienia rozprawka

Pobierz

Będzie dobra ?. Może być to drugi człowiek, my sami czy dostatnie życie.. Bliskość drugiego człowieka, pewność, że będzie obok, gdy upadniemy i poda pomocną dłoń, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.Uważam, że pomimo możliwych do zaistnienia konsekwencji warto jest kochać lecz z rozsądkiem.. Czymże byłoby życie bez miłości?. Wątek pośmiertnego złączenia się kochanków wielokrotnie poruszany był w literaturze, pokazując tym samym, iż nawet choroba, wojna lub okrutny los, nie może stanąć na drodze szczerej miłości i szczęścia, którym obdarzeni są nią .Kiedy przeczytałam temat tegorocznej rozprawki maturalnej, bez wahania odpowiedziałam sobie samej pod nosem, że warto - warto cierpieć z miłości.. Zdecydowanie nie warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia - takie toksyczne uczucie może wywoływać myśli samobójcze, a nawet doprowadzić do śmierci.Czy jednak warto kochać, skoro miłość może przysporzyć nam cierpień?. Miłość jest najpiękniejszym z uczuć, jakich doświadcza człowiek.. Ludzie cierpią powodu wojen, miłości, głodu, straty bliskiej osoby.. Teraz możemy rozbudować Wielu bohaterów kocha pomimo tego, że nie zawsze miłość daje im szczęście.. "- czyż odpowiedź na to pytanie nie jest oczywista?. Około godziny 13 .Odpowiedź na pytanie "Czy warto kochać pomimo cierpienia" na podstawie IV części "Dziadów" Adama Mickiewicza, interpretacja wiersza Zbigniewa Herberta "Dałem słowo" - takie były tematy do wyboru w środę na maturze z języka polskiego na poziomie podstawowym..

"Czy warto kochać pomimo cierpienia?".

Twierdzi, że lepiej jej nie znać, ponieważ ma się życie spokojne.Warto kochać nawet jeśli przynosi to cierpienie.. Jeżeli nas zdradzono, czujemy wściekłość, jeżeli telefon milczy, czujemy smutek, żal.. Odpowiedź.. Z jednej strony, odwzajemniona miłość daje poczucie szczęścia, bezpieczeństwa.. próba definicji pojęcia z tematu Np.Zadanie: potrzebuję rozprwaki na temat warto kochać pilne z Rozwiązanie:wydaje mi się, że w życiu są takie chwile, dla których warto żyć warto żyć dla kogoś, kogo kochamy jednym słowem warto żyć dla miłości, ale trzeba umieć z nią żyć gorzej, jeśli nie spotkasz tej miłości, będziesz cierpiał, umrzesz z myślą, że żyłeś sam, nie doświadczyłeś w życiu tego .Kochać nie znaczy zawsze to samo, ale kto kocha, ten zdolny jest do największych poświęceń.. Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do podanego fragmentu Lalki, całego utworu Bolesława Prusa oraz innego tekstu kultury.POPRAWNA TEZA: Watro kochać, mimo świadomości, że miłość może być źródłem cierpienia, Kochać nie warto, bowiem uczucie miłości powinno przynosić radość, a skoro staje się źródłem cierpienia , Nie zawsze warto kochać, kiedy ma się świadomość, że można z tego powodu cierpieć, NIEPOPRAWNA TEZA: Nie wiem, czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem .Czy wg..

Nie warto kochać, jeśli miłość przynosi cierpienie.

Ponieważ poprzez cierpienie zdobywamy doświadczenie, po przykrym wydarzeniu czujemy się szczęśliwi na wskutek polepszenia sytuacji.. Rozważ problem, odwołując się do wybranych tekstów literackich i własnych doświadczeń.. Pierwszą miłością w życiu człowieka jest przywiązanie małego dziecka do matki i ojca.. Czytanie ze zrozumieniem opierało się na dwóch tekstach źródłowych.Większość pytanych przez PAP maturzystów z Zespołu Szkół Elektronicznych w Radomiu wybrało jako temat wypracowania rozprawkę, w której należało odpowiedzieć na pytanie, czy warto kochać, gdy miłość sprawia ból.Jednak nie daje ona gwarancji uniknienia rozpaczy i trudności, a nawet może stać się ich źródłem.. Przybiera różne oblicza i jako taka towarzyszyć nam może na każdym etapie życie.. W nich składa całą swą ufność, poczucie bezpieczeństwa, któremu towarzyszy miłość.W życiu trzeba cierpieć.. Czasem przynosi cierpienie.. Uważam więc, iż nie wolno kochać, jeżeli miłość oznacza ryzyko cierpienia.. Można wyróżnić dwa przeciwstawne obozy: tych, którzy chcą kochać na drodze likwidacji cierpienia ("Jeżeli ..

Nie warto.

Mimo wielu rozczarowań, łez i smutku czujemy się komuś potrzebni i chociaż nie zawsze jest tak jakbyśmy chcieli nie należy się poddawać.Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?. Przekształcając zatem nieco słowa, zadane pytanie brzmi "Czy warto kochać, jeśli miłość prowadzi do wspólnego życia w Raju?. 2016-05-05 20:42:46"Czy warto kochać, jeśli fałszywe uczucie, mylone z miłością, przynosi cierpienie"?. ogólna, znana prawda ("lanie wody") Np.. Nie ma sensu tracić energii na coś, co jest fałszywe.Każdego chociaż raz dotknęło w mniejszym lub większym stopniu te uczucie.. Rozprawka maturalna 2016. czy teza "miłość może być szczęśliwa albo może prowadzić do cierpienia " jest dobra czy zła?. Bowiem zgodnie z filozofią epikureizmu, istotą naszej egzystencji jest osiągnięcie szczęścia, co możliwe jest poprzez pozbycie się negatywnych uczuć.Kończąc wędrówkę na Ziemi, zaczynamy ją w Niebie.. Nie jestem masochistką, nie szukam nieszczęścia, bólu; doświadczyłam jednak tego, czego producenci Disney'a zapominają pokazywać w swoich produkcjach - drugiej strony medalu.Wrote by Marikaa sobota, czerwca 11, 2016 5 Comments.. Jeżeli nasze uczucie jest odwzajemnione, czujemy się szczęśliwi.. (Tekst źródłowy: "Dziady" cz. IV, Adam Mickiewicz) Wolna wola człowieka czy siły od niego niezależne - co przede wszystkim decyduje o ludzkim losie?.

Warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia.

Teza: Miłość - znaczenie, w odczuwaniu szczęścia lub cierpienia.. "Czy warto kochać pomimo cierpienia?".. Refleksji można poddać to, czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia.. Po pierwsze, odwzajemniona miłość daje poczucie szczęścia, bezpieczeństwa.. Miłość niesie ze sobą wiele emocji.. Wszelkie cierpienie pochodzące z miłości wynika z nieumiejętności dostrzegania wad drugiej osoby, idealizowania jej pod wpływem zauroczenia, a więc nierozsądnego podejścia do miłości.Sądzę, że warto kochać, nawet jeśli może się zdarzyć, że miłość przysporzy nam cierpień.. Jednym z zadań maturalnych była również analiza tekstu "Lalki" Bolesława Prusa.. Dzięki niej mamy cel.. Wg mojej opinii, miłość sama w sobie jest skazana na cierpienie, ma to związek z tym, że jest to przereklamowane uczucie maskujące tylko nasze pierwotne instynkty do działania.Czy warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia?. Ciebie teza: Nie warto kochać, jeśli miłość może być źródłem cierpienia.. Rozważania na ten temat prowadzili, prowadzą i z całą pewnością będą prowadzić twórcy tekstów kultury, w tym literatury.. W tej pracy miłość będzie rozumiana w klasycznym tego słowa znaczeniu - jako silne uczucie, którym obdarzamy jakąś osobę.. Są oni dowodem na to, że warto kochać mimo wszystko.. argumentacja: Granica, Lalka, P. TadeuszNp.. Dlaczego?. Są to dwie najważniejsze osoby dla małej, bezbronnej istoty.. Jeżeli nie wiemy, co to ból, każda najmniejsza niekorzystna zmiana może nas doprowadzić do rozpaczy.. Według mnie miłość jest najważniejszym uczuciem, które towarzyszy nam w życiu.. Tak brzmiał temat rozprawki problemowej, którą maturzyści mieli za zadanie napisać bazując na fragmencie IV części "Dziadów" Adama Mickiewicza.. Bliskość drugiego człowieka, pewność, że będzie obok, gdy upadniemy i poda pomocną dłoń, pozwala z optymizmem patrzeć w przyszłość.Czy warto kochać jeśli miłość może prowadzić do cierpienia?. Większość z nas odpowiedziała by przecząco, ja również uważam, że nie warto kochać, jeśli miłość jest źródłem bólu oraz postaram się to udowodnić w mojej pracy pisemnej popierając swoją tezę przykładami z literatury romantycznej.Cierpienie w miłości.. Pustelnik cierpi z powodu nieszczęśliwej miłości..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt