Władza nie powinna lekceważyć nieba na podstawie antygony

Pobierz

Szkoła - zapytaj eksperta (1507)Zadanie: quot władza nie powinna lekceważyć nieba quot rozwiń w dowolnej formie słowa a de mello, odwołując się do treści antygony Zaliczaj.pl Jesteś niezalogowany Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.Przydatność 65% "Władza nie powinna lekceważyc nieba" Chciałabym przedstawić moje zdanie na temat: "Władza nie powinna lekceważyc nieba" Uważam,że prawo ustalone przez władcę, w osobie króla nie są sprawiedliwe.. Dlaczego?. Myślę, że nie można pomijać wiary.Napisz wypracowanie ,,Władza nie powinna lekceważyć nieba''.-Antygona.. Brawo 1B!. pls na dzisiaj!. W antyku byli to różni bogowie.Co najważniejsze nie ma tu śmierci.Nie ma ran i chorób.Klęski żywiołowe, trzęsienia ziemi są obce dla tej krainy.Wszystkie budowle są podobne do tych znajdujących się na ziemi.Różnią.. Przydatność 75 % ,,Władza nie powinna lekceważyć nieba" - na podstawie ,,Antygony" SofoklesaPlik WŁADZA NIE POWIMMA LEKCEWAŻYĆ NIEBA ROZWIŃ W DOWOLNEJ FORMIE SŁOWA A DE MELLO ODWOŁUJĄC SIĘ DO TREŚCI ANTYGONY.docx na koncie użytkownika andrzejb280 • folder lektury • Data dodania: 16 lut 2012 .. Zdania na ten temat z pewnością są podzielona.. Czy zatem warto ingerować w prawa ustalone przez "najwyższych" ?. Question from @Mojawolaxxd - Szkoła podstawowa - Wos Postaram się więc udowodnić, że nie powinno się lekceważyć .Zobacz 1 odpowiedź na pytanie: "Władza nie powinna lekceważyć nieba " Rozwiń w dowolnej formie słowa A.Mello odwołując się do lektury "treści" Antygony Sofoklesa ..

Władza nie powinna lekceważyć nieba na podstawie Antygony Sofoklesa.

Myślę tak, gdyż ludzie,którzy posiadają władzę rządzą swoimi podwładnymi.. Myślę, że nie można pomijać wiary.. Śmierć Antygony .Zaczynając od pierwszego argumentu, żaden władca nie powinien lekceważyć swoich poddanych ponieważ przeważnie prowadzi to do konfliktów między ludźmi.. Zwykłe pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Władza powinna ustanawiać prawo, kierując się dobrem państwa, lecz nie powinna zapominać, o innych prawach, według mnie bardzo waznych-.. poleca 85 % Język polski "Władza nie powinna lekceważyć nieba" - na podstawie "Antygony" SofoklesaZobacz 2 odpowiedzi na pytanie: Władza nie powinna lekceważyć nieba-słowa A de Mello odwołując się do Antygony -jak to jest?. Najnowsze pytania w kategorii Język Polski .Plik wladza nie powinna lekcewazyc nieba rozprawka na podstawie antygony.zip na koncie użytkownika lizapotter • Data dodania: 20 mar 2016 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Władza nie powinna lekceważyć nieba.. Odpowiedzi: 0 .. Odpowiedz.. WŁADZA NIE POWIMMA LEKCEWAŻYĆ NIEBA ROZWIŃ W DOWOLNEJ FORMIE SŁOWA A DE MELLO ODWOŁUJĄC SIĘ DO TREŚCI ANTYGONY.docx .Pomocy!. Wszystkie pytania; Sondy&Ankiety; Kategorie .. Zdania na ten temat z pewnością są podzielona..

Czy władza może lekceważyć niebo?

Zdania na ten temat z pewnością są podzielona.. Uważam, że nie wolno ich zmieniać i lekceważyć, te prawa bowiem dotyczą wszystkich.Komentarze Chciałabym przedstawić swoje zdanie na temat : "WŁADZA NIE POWINNA LEKCEWAŻYĆ NIEBA".. Rozkazy włądcó powinny nie ingerować i nie podważać bust bo za to mogą być ukarane .Pieniadze szczescia nie daja na podstawie ksiazki Opowiesc wigilijna Przedmiot: Język polski / Gimnazjum: .. Przydatność 75%,,Władza nie powinna lekceważyć nieba" - na podstawie ,,Antygony" Sofoklesa.. E.K.Na kartce A4 napisz charakterystykę porównawczą Stasia i Nel głównych bohaterów "w pustyni i w puszczy".. "Władza nie powinna lekceważyć nieba", prawa ustanowione przez władze, powinny uwzględniać prawama boskie.. Wracając do Antygony takowym władcą był Kreon który nie liczył się ze zdaniem swoich poddanych czy też innych ludzi nie będącymi jego poddanymi.Napisać co myślisz o słowach, ,władza nie powinna lekceważyć praw nieba ´´na podstawie Antygony.. Władza powinna ustanawiać prawo, kierując się dobrem państwa, lecz nie powinna zapominać, o innych prawach, według mnie bardzo waznych- prawach boskich.. W historii z pewnością jest wiele przykładów próby wywyższenia człowieka ponad bogów, ale czy to przyniosło kiedyś coś .No że Kreon nie powinien lekceważyć praw boskich.. Tylko że to ma byc duże wypracowanie..

Na podstawie Antygony .

Proszę pomóżcie.. "Władza nie powinna lekceważyć nieba", prawa ustanowione przez władze, powinny uwzględniać prawama boskie.. Proszę pomóżcie mi.. Napiszcie to z głowy.. +0 pkt.. Szkoła - zapytaj eksperta (1184) Szkoła - zapytaj eksperta (1184)Władza nie powinna lekceważyć nieba na podstawie Antygony Sofoklesa.. Uważam,że prawa ustalone przez władcę, w osobie króla nie są sprawiedliwe.. Pytania .. Śmierć Antygony, własnego syna i żony - to wszystko przez chęć władzy zwykłego człowieka, który chciał dorównać bogom.. W "Antygonie" Sofoklesa mamy do czynienia z konfliktem tragicznym, sprzecznością pomiędzy prawem ziemskim i boskim.Język polski "Władza nie powinna lekceważyć nieba" - Rozwiń w dowolnej formie słowa A.de Mello odwołując się do treści Antygony " Władza nie powinna lekceważyć nieba ", prawa ustanowione przez władze, powinny uwzględniać prawama boskie.. Question from @Mojawolaxxd - Szkoła podstawowa - Polski"Władza nie powinna lekceważyć nieba" - rozwiń w dowolnej formie słowa Anthony'ego de Mello, odwołując się do treści Antygony.. Myślę tak, gdyż ludzie, którzy mają władzę rządzą się swoimi podwładnymi.. Kreatywność uczniów jest wyjątkowa!. Czy władza może lekceważyć niebo?. Tym razem okazało się to tragiczne w skutkach.. Proszę pomóżcie mi.. Władza powinna ustanawiać prawo, kierując się dobrem państwa, lecz nie powinna zapominać, o poleca 85 %"Władza nie powinna lekceważyć nieba" - na podstawie "Antygony" Sofoklesa..

Jest ona ponad wszystkimi władzami .

Czy władza może lekceważyć niebo?. Skazuje tych, co stają im na drodze.. Przykładem jest "Antygona" napisana w antyku przez dramatopisarza,czyli Sofoklesa.Władza powinna ustanawiać prawo, kierując się dobrem państwa, lecz nie powinna zapominać, o innych prawach, według mnie bardzo waznych- prawach boskich.. Chodzi o to że Kreon nie powinien przeciwstawiać się prawom boskim.odpowiedział (a) 23.11.2009 o 21:46: no to jest Władza Koryntu nie powinna lekceważyć pod żądnym pozorem władzy nieba , ponieważ jest ona wyższa i to ona osądzi nas w czasie śmierci ..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt