Fauna i flora afryki ciekawostki

Pobierz

Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania.. Mapa Południowej Afryki.. Z Wikipedii, wolnej encyklopedii.. Fauna morskich mięczaków jest mniej zróżnicowana w wodach wybrzeża Atlantyku, bardziej zróżnicowana w tropikalnym zachodnim regionie Oceanu Indyjskiego (ponad 3000 gatunków mięczaków ślimaków).Afryka ma też najniższy PKB na 1 mieszkańca (895 dolarów USA), najniższą średnią długość życia (47 lat), a także największą liczbę zakażonych wirusem HIV (ok. 24,9 mln, czyli ok. 64,3% zakażonych na całym świecie).. Południowa Afryka jest dużym państwem położonym w Afryce Południowej, które z trzech stron oblewają wody oceanów: Atlantyckiego na zachodzie i Indyjskiego na wschodzie.. FAUNA I FLORA AFRYKI Prezentacja wykonana na podstawie lektury "W pustyni i w puszczy'' H. Sienkiewicza Paulina Pieńczak, Monika Zimirowicz, Remigiusz Kuźniar ZWIERZĘTA AFRYKI Gepard 1.. Rośliny są przystosowane do niedoboru wody podczas pory suchej.Gdy tylko deszcze przestają .Zapraszamy zatem na spotkanie z fauną i florą Afryki, a najbardziej wytrawnych wędrowców zabieramy na "dach Afryki".. To właśnie na jego terenie znajduje się park narodowy o tej samej nazwie.Geografia Południowej Afryki.. Dowiedz się o ich diecie, zachowaniu, środowisku i innych faktach dotyczących słoni afrykańskich.. Na świecie wyróżnia się 8 gatunków baobabów, z czego 6 można spotkać tylko na Madagaskarze.Apr 21, 2022W Afryce, poczynając od północy, napotkamy wiecznie zielone lasy i zarośla twardolistne, pustynie, strefę sawann, suchych lasów tropikalnych i puszcze tropikalne (wilgotne lasy tropikalne)..

Dawniej żyło tu wiele zwierząt sawann — gazele, pawiany, lamparty a nawet lwy.Transcript Fauna i flora Afryki.

Afrykańska sawanna to tropikalne łąki o dość dużych rozmiarach, pokrywające mniej więcej połowę kontynentu.. Kilimandżaro Podstawowe dane Nieopodal równika (ok. 300 km na południe) znajduje się tanzański region Kilimandżaro.. Z drugiej zaś strony, to zwierzęta, a zwłaszcza słonie, kształtują.. Grecję zamieszkują przeróżne gatunki ptaków zarówno osiadłych, jak i wędrownych.. (Acinonyx jubatus) Najbardziej elegancki przedstawiciel kotów i najszybsze ze zwierząt lądowych - potrafi biec z szybkością 100 km na godzinę.. Znajduje się.Oct 1, 20213.. Na terenach lepiej zurbanizowanych zwierzęta zostały jednak niemal całkowicie wytępione przez człowieka.. Pojawiają się pojedyncze drzewa i krzewy rosnące wśród wysokich traw.Gęste lasy rosną nad brzegami rzek.. W rzeczywistości jest większa niż Stany Zjednoczone!. Sahara jest największą pustynią na świecie.. Długość około 1,5 m, ogon 60-80 cm.. Do ciekawych zwierząt afrykańskich należy także struś - ptak o doskonałym wzroku, którym potrafi dostrzec przedmioty i zwierzęta oddalone nawet o pięć kilometrów.#12.. Gatunki fauny i flory występujące tylko i wyłącznie na Madagaskarze W wyniku długoletniej izolacji wyspy od sąsiednich kontynentów, Madagaskar stał się domem dla szerokiej gamy roślin oraz zwierząt, których nie znajdziemy praktycznie w żadnym innym miejscu na kuli ziemskiej..

Każda z nich miała swój własny język i zwyczaje.W Afryce Wschodniej fauna koralowa jest bogata (około 400 znanych gatunków).

Polują one głównie na antylopy, zebry, gazele, żyrafy, guźce czy bawoły afrykańskie, choć zdarzało im się w okresie głodu napadać także na ludzi czy zwierzęta hodowlane.. Fauna & Flora Niesamowite fakty o słoniu afrykańskim.. W kilku krajach Afryki wciąż trwają wojny domowe i innego rodzaju konflikty zbrojne.Sep 1, 2020A oto kilka przyrodniczych ciekawostek: Spośród 170 gatunków palm aż 165 występuje wyłącznie tutaj, natomiast w nieporównywalnie większej pod względem powierzchni Afryce kontynentalnej jest mniej niż 60 gatunków palm.. W miastach spotyka się jedynie niewielkie gryzonie, różne gatunki ptaków i małpy.Goryl we wschodniej Afryce jest mniej zaciekły od zachodniego, albowiem, ranny, nie zabija strzelca, ale poprzestaje na odgryzieniu mu palców".. 24 .Najbardziej znani przedstawiciele fauny afrykańskiej: słonie, lwy, żyrafy, zebry, antylopy, nosorożce i gepardy żyją na stepach i sawannach Południowej Afryki .. Wiecznie zielone lasy i zarośla twardolistne.. sZnaczenie meksykańskiej flory i fauny.. Są wśród nich pantarki, czyli perliczki afrykańskie, które licznie występowały w Afryce.Fauna Grecji: Ptaki.. Na południu te oceany .Mar 14, 2022Afryka (1591) Ameryka Środkowa (304) Ameryka Północna (2491) Ameryka Południowa (616) Antarktyda (182) Australia (561) Azja (2881) Bliski Wschód (438) ..

Jest on drapieżnym ssakiem z rodziny kotowatych, na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość 100km/h ...Prezentacja wykonana na podstawie lektury "W pustyni i w puszczy'' H. Sienkiewicza Paulina Pieńczak, Monika Zimirowicz, Remigiusz Kuźniar Fauna i flora Afryki.

Występuje tam ponad 400 gatunków szkarłupni i 500 gatunków bryozoanów.. Musimy jednak wiedzieć, że nie odnosi się to tylko do miejsc geograficznych, to znaczy, że nie .Afryka, Namibiia,Kongo, Lew, lwy, nosorożce, nosorożec, słoń, słonie, hipopotamy, hipopotam, zwierzęta afrykańskie, busz.Słonie afrykańskie to duże zwierzęta roślinożerne, którym grozi kłusownictwo.. Zanim został skolonizowana, Afryka składała się z około 10 000 różnych państw i grup.. Ciekawostki i materiały do wydrukowania o słoniach i dzieciach słonia.. Wszystkie te zwierzęta żyją przede wszystkim na sawannach i warunki sawannowe kształtują ich życie.. Codziennym widokiem są dla nas ptaki przesiadujące na drutach telefonicznych, podobnie jest w Grecji, z tą różnicą, że miejsce naszych wron i wróbli zajmują dzierzby i sokoły.Prezentacja przedstawia informacje i zdjęcia o Afryce.. Roślinność sawann to przede wszystkim trawy oraz drzewa - głównie akacje , baobaby i palmy.. Włącz autoodtwarzanie.. Jest on drapieżnym ssakiem z rodziny kotowatych, na krótkich dystansach może osiągnąć prędkość 100km/h.Zwierzęcymi symbolami Afryki są lwy, żyrafy, zebry, a przede wszystkim — słonie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt