Opis wyprawy vasco da gama

Pobierz

Vasco da Gama wypływa z portu w Belem Foto: Wikimedia Commons 20 maja 1498 roku wyprawa Vasco da Gamy dopłynęła do miasta Kalikut, tym samym wyznaczając drogę morską do Indii.. Polski historyk i geograf, Bolesław Olszewicz, stwierdził, że istotnie tumulty antyżydowskie .1492- dotarcie do Ameryki hiszpańskiej wyprawy Krzysztofa Kolumba 1494-traktat w Tordesillas-podział Nowego Świata na strefy wpływów 1498-odkrycie morskiej drogi do Indii przez Portugalską wyprawę Vasco da Gamy -pierwsze opłynięcie świata prze hiszpańską wyprawę Ferdynanda Magellana.. 8 lipiec 1497 Da Gama ustawia żagle w czterech statkach do Indii.Na wiadomość o sukcesie, jaki przyniosły 2 pierwsze wyprawy K. Kolumba, da Gama został wysłany przez króla portugalskiego Manuela I z wyprawą, która — wykorzystując wcześniejsze odkrycia D. Căo i B. Diasa — miała znaleźć drogę morską do Indii.Relacja Alvaro Velho to dokładny opis wyprawy Vasco da Gamy w latach i podstawowe źródło informacji o odkryciu przez Portugalczyków morskiej drogi do Indii.. Do kolejnej wyprawy na półwysep Dekan, Vasco da Gama został już lepiej wyposażony niż za pierwszym razem - 20 uzbrojonych statków.W roku 1498 po opłynięciu Afryki, Vasco da Gama dotarł wreszcie drogą morską do Indii; prowadzona przez niego ekspedycja nie należała do najłatwiejszych, Vasco da Gama musiał bowiem radzić sobie, nie tylko z gwałtownymi burzami oraz sztormami, ale także z buntami i niesubordynacją załogi, oraz z szerzącym się wśród żeglarzy - szkorbutem; Vasco da Gama powracał jeszcze .Vasco da Gama - w roku 1498 po opłynięciu Afryki, Vasco da Gama dotarł wreszcie drogą morską do Indii; prowadzona przez niego ekspedycja nie należała do najłatwiejszych, Vasco da Gama musiał bowiem radzić sobie, nie tylko z gwałtownymi burzami oraz sztormami, ale także z buntami i niesubordynacją załogi, oraz z szerzącym się wśród żeglarzy - szkorbutem; Vasco da Gama .Niedługo potem przecierając drogę na wschód, na miano wielkiego odkrywcy zasłużył Vasco da Gama..

)Vasco da Gama - wyprawy, odkrycia, dyplomacja Brak w magazynie Merlin Commerce Sp.

Był odkrywcą portugalskim, któremu jako pierwszemu udało się dotrzeć drogą morską z Europy do Indii.Ciekawostki o Vasco da Gamie.. Był portugalskim żeglarzem.. W 1502 roku, da Gama odbył drugi rejs .W roku 1499 wyprawa powróciła do Portugalii, w drodze powrotnej Vasco da Gama stracił dwa okręty.. Wyprawa Vasco da Gamy była - obok.Choć ekspedycja nie odniosła zamierzonego sukcesu, miała ważkie konsekwencje dla dalszych podróży.. 1492 Vasco da Gama wysłany by przejąć francuskie statki z sukcesem.. Jego właśnie słowa zacytowałem na wstępie.. Po ucieczce Ferdynanda Magellana do korony Kastylii w 1518 roku, Vasco da Gama zagroził, że zrobi to samo.W 1498 roku Vasco da Gama wyrusza w najdłuższą i jedną z najważniejszych w historii wyprawę morską, której celem jest odnalezienie niezależnej od arabskich pośredników drogi do naturalnych bogactw Indii.. z o.o Sprzedaż internetowa +48 222 62 62 62 [email protected]W 1498 roku Vasco da Gama wyrusza w najdłuższą i jedną z najważniejszych w historii wyprawę morską, której celem jest odnalezienie niezależnej od arabskich pośredników drogi do naturalnych bogactw Indii..

Jednak krwistoczerwony znak krzyża na żaglach okrętów nie pozostawia wątpliwości, że cele wyprawy nie są czysto handlowe.

Po powrocie do Portugalii, Vasco da Gama został odsunięty przez króla Manuela I od "spraw indyjskich".. W odwecie wziął kilku zakładników.. Cristóbal Colón (ur. prawdopodobnie między 25 sierpnia a 31 października 1451 w Genui, zm. 20 maja 1506 w Valladolid) - włoski żeglarz, podróżnik i nawigator, tercjarz franciszkański.. Rozpoczęła się ona 8 lipca 1497 roku w dzisiejszej dzielnicy Lizbony.. 1480 Vasco da Gama dołącza do zakonu świętego Jakuba.. Przez kolejne dwie dekady odkrywca żył spokojnym, z dala od dworskiego życia.. Opis.. Weź udział w tej wielkiej wyprawie.. Wysłany przez króla Manuela jako dowódca trzech okrętów, mając pod sobą 160 ludzi, wyruszył 8 lipca 1497 z Rastello.. Vasco da Gama urodził się około 1469 roku w Sines, niewielkim porcie w prowincji Alentejo.. Kapitan wyprawy, która płynęła na trzech statkach: "Santa María", "Niña" i "Pinta" pod .Opis okoliczności opuszczenia przez nich Polski podaje portugalski historyk XVI wieku João de Barros, w oparciu o relację uczestnika pierwszej wyprawy Vasco da Gamy do Indii, Alvaro Velho.. Jednak krwistoczerwony znak krzyża na żaglach okrętów nie pozostawia wątpliwości, że cele wyprawy nie są czysto handlowe.. 1497 Król zleca da Gamie wyprawę do Indii.. Jednak krwistoczerwony znak krzyża na żaglach okrętów nie pozostawia wątpliwości, że cele wyprawy nie są czysto handlowe.Niezwykłe i pełne przygód wyprawy Vasco da Gamy do Indii - Nigel Cliff - ebook (epub + mobi) Cenne uzupełnienie wciąż aktualnej dyskusji na temat chrześcijaństwa i islamu, uwzględniające zarówno kwestie religii i kultur, jak również polityki imperialnej i handlu.Relacja Alvaro Velho to dokładny opis wyprawy Vasco da Gamy w latach i podstawowe źródło informacji o odkryciu przez Portugalczyków morskiej drogi do Indii..

Jednak krwistoczerwony znak krzyża na żaglach okrętów nie pozostawia wątpliwości, że cele wyprawy nie są czysto handlowe.Opis.

Świat w XV wiekuVasco da Gama (wym.portugalska ˈ v a ʃ k u ð ɐ ˈ ɣ ɐ m ɐ; ur. ok. 1460 lub 1469 w Sines, w niewielkim porcie w prowincji Alentejo, zm. 24 grudnia 1524 w Koczinie) - portugalski odkrywca, który jako pierwszy dotarł drogą morską z Europy do Indii, opływając Afrykę, co usprawniło Europejczykom handel z Azją Południową1460 W Sines w Portugalii urodził się Vasco da Gama.. Zmarł w Koczinie 24 grudnia 1524 roku.. Kolejne dziesięciolecia wielkich odkryć to słynna wyprawa wokół Ziemi Ferdynanda Magellana czy morska wyprawa Jacques'a Cartier'a odkrywająca niezbadane dotąd wschodnie wybrzeże Ameryki Północnej.Vasco da Gama,urodził się ok. 1469r.. Przypisy 1.- Alvaro Velho, Relacja o wyprawie Vasco da Gamy do Indii - Alvise Casta da Mosto, Podróże do Afryki - Listy o odkryciu Ameryki - Antonio Pigaffeta, Relacja z wyprawy Magellana dookoła świata Ewentualnie mógłbyś sięgnąć do "Pism Kolumba" lub życiorysu odkrywcy spisanego przez jego syna Hernanda.Temat: Gama, Vasco da (ca ) - biografia; Odkrycia geograficzne - biografie - 15 w; Żeglarstwo morskie - biografie - Portugalia - 15-16 w; Żeglarze - Portugalia - 15-16 w; Biografie ISBN : 83--1 (tw.. Da Gama przebywał w Indiach przez kilka miesięcy, a wyjeżdżając, kiedy został poproszony o zapłacenie podatków i pozostawienie swoich towarów..

Zmarł 24 grudnia 1524 roku w Koczninie.Trasa wyprawy Vasco da Gamy do Indii wiodła przez Atlantyk koło Wysp Kanaryjskich i Wysp Zielonego Przylądka.

zmarł w 1524r.. Pod patronatem podróżnika Vasco da Gama kupuj projekty statków, które potem wyślesz na wyprawę, rekrutuj załogę i kapitanów dla swojej floty oraz zabiegaj o przywileje wpływowych postaci.W 1498 roku Vasco da Gama wyrusza w najdłuższą i jedną z najważniejszych w historii wyprawę morską, której celem jest odnalezienie niezależnej od arabskich pośredników drogi do naturalnych bogactw Indii.. Wyprawa Vasco da Gamy była - obok odkrycia Ameryki przez Kolumba - jednym z najważniejszych wydarzeń epoki, o konsekwencjach sięgających daleko w przyszłość.Vasco da Gama.. Vasco da Gama, chyba najbardziej znany portugalski podróżnik i odkrywca, jest jednym z trzech żeglarzy, obok Krzysztofa Kolumba i Ferdynanda MagellW pewnym momencie Vasco da Gama podszywał się pod muzułmanina, aby spotkać się z miejscowym sułtanem.. wybrany przez króla Manuela I dowodził wyprawą, która odkryła drogę morską do Indii; opływając Przylądek Dobrej Nadziei w południowej Afryce , w dniu Bożego Narodzenia dotarł do lądu,który nazwał Natalem.Trzecia wyprawa Vasco da Gamy do Indii.. Jego reputacja żeglarza i wojownika rośnie..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt